Sprawdź bogatą ofertę placówek Creative Mind School i zapisz swoją pociechę do nas jeszcze dziś! Kontakt poniżej!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wakacyjny Projekt Edukacyjny pt. ''W świecie kwiatów''.

Wakacyjny Projekt Edukacyjny pt. ''W świecie kwiatów''.

W ostatnim czasie, w naszej przedszkolnej i żłobkowej placówce dzieci brały udział w Wakacyjnym Projekcie Edukacyjnym pt. "W świecie kwiatów".

 

Projekt edukacyjny "W świecie kwiatów" to fascynujący sposób poznawania świata, który łączy przyjemność odpoczynku z możliwościami nauki o roślinach i naturze. Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy dzieci o różnorodności kwiatów, ich znaczeniu ekologicznym oraz kulturalnym, a także zachęcenie do aktywności na świeżym powietrzu.

 

Projekt ten nie tylko dostarczył uczestnikom wakacyjnej rozrywki, ale również rozbudził ich ciekawość natury, roślin i ekosystemów. To była doskonała okazja do zintegrowania nauki i zabawy, a także do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie piękna przyrody.

 

Dzień 1 "Kwiaty jadalne" oraz "Mieczyki". Dzieci wzięły udział w zajęciach: przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, wysłuchały i omówiły treść wiersza oraz poznały symbolikę mieczyków.

Dzień 2 "Kwiaty doniczkowe" oraz "Paproć". Dzieci wzięły udział w zajęciach: przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, wysłuchały i omówiły treść legendy "Kwiat paproci" oraz obejrzały bajkę edukacyjną.

Dzień 3 "Książki o kwiatach" oraz "Róże". Dzieci wzięły udział w zajęciach: przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, analizowały treść wiersza, poznały też symbolikę kolorów róż.

Dzień 4 "Goździki". Dzieci wzięły udział w zajęciach: matematycznych, przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, wysłuchały i omówiły treść wiersza.

Dzień 5 "Lilie i liliowce". Dzieci wzięły udział w zajęciach: przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących małą motorykę, spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, wysłuchały i omówiły treść wiersza.

 

Resztę zdjęć zobaczycie Państwo na naszych fanpage'ach FB.

Data dodania: 2023-08-29 11:36:10
Data edycji: 2023-09-21 13:19:51
Ilość wyświetleń: 31

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook