Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wakacyjny Projekt Edukacyjny pt. ''W świecie kwiatów''.

Wakacyjny Projekt Edukacyjny pt. ''W świecie kwiatów''.

W ostatnim czasie, w naszej przedszkolnej i żłobkowej placówce dzieci brały udział w Wakacyjnym Projekcie Edukacyjnym pt. "W świecie kwiatów".

 

Projekt edukacyjny "W świecie kwiatów" to fascynujący sposób poznawania świata, który łączy przyjemność odpoczynku z możliwościami nauki o roślinach i naturze. Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy dzieci o różnorodności kwiatów, ich znaczeniu ekologicznym oraz kulturalnym, a także zachęcenie do aktywności na świeżym powietrzu.

 

Projekt ten nie tylko dostarczył uczestnikom wakacyjnej rozrywki, ale również rozbudził ich ciekawość natury, roślin i ekosystemów. To była doskonała okazja do zintegrowania nauki i zabawy, a także do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie piękna przyrody.

 

Dzień 1 "Kwiaty jadalne" oraz "Mieczyki". Dzieci wzięły udział w zajęciach: przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, wysłuchały i omówiły treść wiersza oraz poznały symbolikę mieczyków.

Dzień 2 "Kwiaty doniczkowe" oraz "Paproć". Dzieci wzięły udział w zajęciach: przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, wysłuchały i omówiły treść legendy "Kwiat paproci" oraz obejrzały bajkę edukacyjną.

Dzień 3 "Książki o kwiatach" oraz "Róże". Dzieci wzięły udział w zajęciach: przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, analizowały treść wiersza, poznały też symbolikę kolorów róż.

Dzień 4 "Goździki". Dzieci wzięły udział w zajęciach: matematycznych, przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących logiczne myślenie, spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, wysłuchały i omówiły treść wiersza.

Dzień 5 "Lilie i liliowce". Dzieci wzięły udział w zajęciach: przyrodniczych, sensorycznych, integracyjnych, plastycznych, ćwiczących małą motorykę, spostrzegawczość i umiejętność wypowiedzi, wysłuchały i omówiły treść wiersza.

 

Resztę zdjęć zobaczycie Państwo na naszych fanpage'ach FB.

Data dodania: 2023-08-29 11:36:10
Data edycji: 2023-09-21 13:19:51
Ilość wyświetleń: 147

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook