Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

''Mały Inżynier'' i ''Poznajemy Świat'' - kolejne zajęcia!

''Mały Inżynier'' i ''Poznajemy Świat'' - kolejne zajęcia!

Od ubiegłego roku przedszkole Creative Mind School w Piasecznie oferuje swoim uczniom bogatą gamę zajęć dodatkowych, dając im możliwość wszechstronnego rozwoju i eksploracji świata. Wśród szerokiej oferty edukacyjnej znalazły się niezwykle popularne cykle zajęć jak "Mały Inżynier" oraz inspirujące warsztaty "Poznajemy Świat".

 

Zajęcia "Mały Inżynier" stanowią fascynującą podróż w świat nauki i eksperymentów dla naszych najmłodszych. Dzięki praktycznym doświadczeniom dzieci mają okazję zgłębiać tajniki nauki, rozwijać umiejętności logicznego myślenia oraz kreować własne innowacyjne projekty. Poprzez zabawę i ciekawe zadania, maluchy kształtują umiejętności problem-solvingu oraz rozbudzają swoją ciekawość świata.

 

Warsztaty "Poznajemy Świat" zaś wprowadzają dzieci w fascynujący świat różnorodności kulturowej i geograficznej. Podczas tych zajęć dzieci mają szansę odkrywać zwyczaje, tradycje oraz życie codzienne innych krajów i społeczności. Dzięki interaktywnym lekcjom i ciekawym opowieściom nasze przedszkolaki mają sposobność poszerzać swoją wiedzę o różnych częściach świata, ucząc się jednocześnie tolerancji i szacunku dla różnic.

 

W ostatnim miesiącu odbyły się kolejne lekcje/warsztaty w ramach tych zajęć dodatkowych. Grupa "Mały Inżynier" tym razem przyjechała do nas w grudniu, z pokazem naukowym pt. "Magiczny Suchy Lód", które przeniosły dzieci do fascynującej krainy lodu, gdzie odkrywały tajemnice niespotykanego zjawiska - lodu, który się nie topi! Podczas tych zajęć dzieci miały niezapomnianą okazję eksperymentować i bawić się w magiczny sposób.

 

W tej lodowej krainie zapanowała biała, zimna mgła, a maluchy mogły tworzyć niezwykłe bańkowe śnieżki oraz uczyli się napompowywania balonów bez użycia płuc, dzięki specjalnym miksturom i trikom inżynierskim.

 

Nie zabrakło również przyjaznych duszków i smoczych koktajli, które dzieci mogły spróbować, tworząc dodatkowo atmosferę pełną magii i przygód.

 

Drugie zajęcia, "Poznajemy Świat: Kolorowe Indie", przeniosły natomiast dzieci w podróż do egzotycznych Indii. Poprzez warsztaty podróżnicze i ciekawe pytania, dzieci miały okazję odkrywać:

  • Życie nad Gangesem: Jak wygląda życie nad tym ważnym hinduskim rzeką?
  • Fakir - kim jest ta tajemnicza postać w kulturze indyjskiej?
  • Zabawy hinduskich dzieci: Czym bawią się dzieci w tej kulturze?

 

Dodatkowo warsztaty obejmowały praktyczne aspekty życia codziennego w Indiach, takie jak metody mycia zębów bez szczoteczki i pasty, co zwiększyło zrozumienie różnorodności kulturowej i zwyczajów.

 

Całość była prowadzona przez doświadczonego Animatora-Podróżnika, który wykorzystał hinduskie przedmioty codziennego użytku, stroje, zabawki i fotografie, aby zanurzyć dzieci w fascynującym świecie Indii, jednocześnie ucząc je tolerancji i otwartości na różnorodność kulturową.

 

"Mały Inżynier" i warsztaty "Poznajemy Świat" to tylko niektóre z wielu zajęć dodatkowych, które wzbogaciły program edukacyjny naszego przedszkola, stawiając sobie za cel rozbudzanie pasji, kreatywności oraz otwartości na nowe doświadczenia naszych wspaniałych przedszkolaków.

 

Tu możesz sprawdzić inne zajęcia z oferty przedszkola Creative Mind School w Piasecznie.

Data dodania: 2024-01-03 14:02:35
Data edycji: 2024-01-03 15:28:16
Ilość wyświetleń: 122

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook