Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Magiczne Świąteczne Zajęcia dla dzieci w Creative Mind School!

Magiczne Świąteczne Zajęcia dla dzieci w Creative Mind School!

Inspirowane Tradycją Magiczne Świąteczne Zajęcia dla Dzieci w Creative Mind School!

W magicznym okresie przedświątecznym, w ostatnich tygodniach dzieci w żłobku i przedszkolu Creative Mind School w naszym Piasecznie, wzięły udział w serii wyjątkowych zajęć tematycznych. W duchu radości, kreatywności i edukacji, nasza instytucja przygotowała wyjątkowe dni poświęcone Gwiazdzie Betlejemskiej, Choince oraz Aniołowi. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia stanowią niezwykle istotny czas, zwłaszcza dla najmłodszych, którzy poprzez takie zajęcia mają szansę pogłębić swoją wiedzę na temat tradycji świątecznych oraz uczestniczyć w inspirujących aktywnościach. Zobaczmy, jakie emocje i doświadczenia towarzyszyły dzieciom podczas tych niezwykłych dni w Creative Mind School.

 

Dzień Gwiazdy Betlejemskiej: Odkrywanie Symboliki

Pierwszym z cyklu wyjątkowych dni w Creative Mind School był "Dzień Gwiazdy Betlejemskiej". Maluchy oraz przedszkolaki miały okazję zgłębić znaczenie tej wyjątkowej gwiazdy w tradycji świątecznej. Poprzez opowieści, kreatywne zabawy oraz zajęcia plastyczne, dzieci odkrywały symbolikę Gwiazdy Betlejemskiej jako ważnego elementu opowieści o narodzinach Jezusa Chrystusa. Wspaniałe było obserwować, jak dzieci angażowały się w twórcze działania, tworząc swoje interpretacje gwiazd z różnych materiałów i wyrażając swoje wyobrażenia na ten temat.

 

Dzień Choinki: Twórcza Magia Ozdabiania

Kolejnym niezwykłym dniem w Creative Mind School był "Dzień Choinki". To był czas, w którym dzieci mogły przystąpić do ozdabiania drzewka świątecznego. Przez różnorodne warsztaty, gry i interaktywne zajęcia, maluchy nie tylko przyozdabiały choinkę, ale również dowiadywały się o jej historycznym znaczeniu i symbolice. Była to okazja do nauki poprzez zabawę, która rozbudzała ich zainteresowania tradycją świąteczną i rozwijała kreatywność.

 

Dzień Anioła: Tajemnice Opowieści

Trzeci z serii wyjątkowych dni nosił nazwę "Dzień Anioła". W tym czasie dzieci zgłębiały tajemnice i symboliczne znaczenie aniołów w świątecznej atmosferze. Przez opowieści, muzykę oraz ruchowe zabawy, maluchy odkrywały rolę aniołów jako symbolu dobra, ochrony i troski. Zajęcia te nie tylko rozwijały empatię, ale również wprowadzały dzieci w piękno tradycji związanych z aniołami w okresie świątecznym.

 

Te dni tematyczne w Creative Mind School stanowiły niezapomniane doświadczenia edukacyjne dla dzieci. Przekazały one nie tylko wiedzę, ale także rozbudziły w dzieciach ciekawość, kreatywność oraz zrozumienie istoty świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu, że zorganizowaliśmy ów dni w sposób dostosowany do potrzeb najmłodszych, dzieci miały okazję nie tylko się bawić, ale także uczyć się poprzez wspólną zabawę i eksplorację tematów świątecznych.

 

Nasze placówki zaangażowały się w stworzenie magicznej atmosfery, która pozwoliła dzieciom poczuć magię świąt oraz zrozumieć ich głębsze znaczenie. To nie tylko edukacja, ale także budowanie więzi, rozwijanie kreatywności i wpajanie wartości, które stanowią istotę tej wyjątkowej okazji. Dzieci nie tylko zdobyły wiedzę, ale także wraz z nauczycielami tworzyły niezapomniane wspomnienia, które będą cennym skarbem na długie lata.

Data dodania: 2023-12-19 13:06:12
Data edycji: 2023-12-19 13:13:54
Ilość wyświetleń: 111

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook