Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Lekcje o Rodzinie i o Dziadkach!

Lekcje o Rodzinie i o Dziadkach!

Fascynujące Lekcje o Rodzinie i Dziadkach w Creative Mind School w Piasecznie!

W żłobku i przedszkolu Creative Mind School w Piasecznie odbyły się niedawno niezwykłe zajęcia edukacyjne, które skupiły uwagę dzieci na tematach "Rodzina" oraz "Dziadkowie". Dzięki temu innowacyjnemu podejściu do edukacji, dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także zdobyły wartościowe lekcje życiowe.

 

Różnorodność Rodzin w Centrum Uwagi:

Pierwsze zajęcia poświęcone były tematowi rodziny, a dzieci miały szansę odkrywać różnorodność struktur rodzinnych. Poprzez rozmowy, projekty artystyczne i zabawy, dzieci nie tylko zgłębiały wiedzę na temat różnych rodzajów rodzin, ale także doskonaliły umiejętności społeczne.

 

Tworzenie pięknych prac plastycznych pomogło dzieciom rozwijać zdolności artystyczne i ekspresję. Jednak, co równie ważne, stworzyło także przestrzeń do dzielenia się własnymi doświadczeniami, budując w ten sposób więzi między dziećmi.

 

Rozwijanie Empatii i Szacunku:

W trakcie zajęć o "Dziadkach" dzieci uczestniczyły w różnorodnych dyskusjach na temat relacji z dziadkami. Prowadzenie rozmów o roli dziadków w życiu rodziny pomogło dzieciom w budowaniu więzi i zrozumieniu, jak ważna jest każda generacja.

 

Poprzez zanurzenie się w historiach o dziadkach, dzieci rozwijały empatię i szacunek wobec starszych pokoleń. Poznanie wartości, jakie niosą ze sobą dziadkowie, pomogło dzieciom lepiej zrozumieć i docenić ich rolę w życiu rodzinnym.

 

Podczas tych zajęc, dzieci nie tylko słuchały ciekawych opowieści, ale także zdobyły unikatową perspektywę na przeszłość. Dzięki temu doświadczeniu, dzieci rozwijały empatię, szacunek i zrozumienie dla różnic między pokoleniami.

 

Nauka i Rozwój Osobisty:

W wyniku obu serii zajęć, dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę na temat rodziny i dziadków, ale także rozwijały kluczowe umiejętności społeczne. Wprowadzenie do rozmów na temat różnorodności rodzinnej pomogło dzieciom zrozumieć, że każda rodzina jest wyjątkowa. Jednocześnie, dzięki opowieściom o dziadkach, dzieci kształtowały swoje spojrzenie na przeszłość i zyskały nową perspektywę na relacje międzypokoleniowe.

 

Te zajęcia nie tylko dostarczyły dzieciom fascynującej wiedzy, ale także pomogły im w budowaniu silnych podstaw dla rozwoju emocjonalnego i społecznego. Kreatywne podejście placówki Creative Mind School w Piasecznie do edukacji skutkuje nie tylko przekazywaniem informacji, ale także budowaniem silnych fundamentów dla przyszłego rozwoju każdego dziecka.

Data dodania: 2024-01-23 10:58:27
Data edycji: 2024-01-23 12:04:41
Ilość wyświetleń: 48

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook