Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Alpakoterapia w Creative Mind School!

Alpakoterapia w Creative Mind School!

Alpakoterapia w Creative Mind School: Przygoda z wyjątkowymi zwierzętami!

Niedawno w naszej placówce przedszkolnej na ul. Żeromskiego w Piasecznie odbyły się niezwykłe zajęcia z alpakoterapii. Prowadził je doświadczony instruktor, wujek Krzysiek z Przystanku Alapka, który z wielką pasją i troską wprowadził dzieci w świat tych łagodnych zwierząt.

 

Alpakoterapia to forma animaloterapii, która wykorzystuje dobroczynny wpływ alpak na zdrowie i samopoczucie człowieka. Te delikatne stworzenia, znane ze swojego spokojnego charakteru, doskonale sprawdzają się w pracy z dziećmi, nawet tymi najmłodszymi.

 

Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać alpaki z bliska, pogłaskać je, nakarmić i wyczesać ich miękkie futro. Dowiedziały się też wiele o zwyczajach i potrzebach tych zwierząt. Wspólne zabawy z alpakami sprzyjały rozwijaniu motoryki, integracji sensorycznej, kreatywności i empatii.

 

Ale przede wszystkim, dzieci po prostu świetnie się bawiły! Uśmiechy na ich twarzach były najlepszym dowodem na to, jak pozytywny wpływ mają te wyjątkowe zwierzęta.

 

Alpakoterapia to nie tylko świetna zabawa, ale i forma terapii, która może przynieść wiele korzyści dzieciom zmagającym się z różnymi problemami, takimi jak zaburzenia ze spektrum autyzmu, zespół Downa czy mózgowe porażenie dziecięce. Alpaki pomagają wyciszyć się dzieciom nadpobudliwym i nerwowym, a osobom nieśmiałym i wycofanym dają odwagę do otworzenia się na świat.

 

Zajęcia z alpakoterapii prowadzone przez wujka Krzyśka w przedszkolu Creative Mind School to nie tylko niezapomniane przeżycie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, ale również jest to doskonała okazja dla maluchów, by poprzez interakcję z tymi wyjątkowymi zwierzętami rozwijały się w różnych aspektach życia. Dzięki jego wykształceniu i uprawnieniom do prowadzenia alpakoterapii, możemy z nim zapewnić profesjonalne i skuteczne wsparcie terapeutyczne, które jest zarówno edukacyjne, jak i radosne.

Data dodania: 2024-06-11 12:59:43
Data edycji: 2024-06-11 13:12:02
Ilość wyświetleń: 28

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook