Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

''Afryka bryka'', czyli kolejne zajęcia z grupą ''Poznajemy Świat''!

''Afryka bryka'', czyli kolejne zajęcia z grupą ''Poznajemy Świat''!

Warsztaty "Afryka Bryka" to kolejne spotkanie w naszych przedszkolach Creative Mind School w ramach zajęć prowadzonych przez grupę podróżników z zespołu "Poznajemy świat". Tym razem była to niezwykła podróż po kontynencie afrykańskim, pełna fascynujących odkryć i niezapomnianych doświadczeń dla najmłodszych. Maluchów czekała nie tylko zabawa, ale również świetna okazja do nauki i zrozumienia różnorodności kulturowej Afryki. Oto co dzieci miały okazję przeżyć na tych warsztatach:

 

 1. Poznanie kontynentu afrykańskiego: Dzieci będą odkrywać tajemnice Afryki, dowiadując się o różnorodności krajobrazów, kultur, zwyczajów i życia na tym kontynencie.

 2. Nauka przedstawiania się po etiopsku: To nie tylko świetny sposób na naukę języków, ale także szansa na zapoznanie się z różnorodnością lingwistyczną Afryki.

 3. Przymierzanie afrykańskich strojów Tuaregów, Berberów i Masajów: Dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy różnych regionów Afryki, wkładając tradycyjne stroje i odkrywając ich bogactwo i znaczenie kulturowe.

 4. Spotkanie z fascynującymi rekwizytami: Dotknięcie i poznawanie różnorodnych przedmiotów takich jak geoda z Sahary, skórzany bęben z Kongo czy kenijska lalka, to doskonały sposób na zbliżenie się do rzeczywistości afrykańskiego życia.

 5. Zwiedzanie świata przyrodniczego: Przybliżenie dzieciom egzotycznych elementów natury, takich jak prawdziwe jajo krokodyla nilowego, może być fascynującym sposobem na poszerzanie wiedzy o świecie przyrody.

 6. Zabawy ruchowe i zręcznościowe z różnych krajów Afryki: Dzieci będą miały okazję bawić się w tradycyjne afrykańskie gry i zabawy ruchowe, co nie tylko zapewni rozrywkę, ale również pozwoli na poznanie kultury przez aktywność.

 7. Poznanie rówieśników z Afryki i ich zabaw: Dzieci będą mogły dowiedzieć się o zabawkach i zabawach afrykańskich dzieci, co pomoże im lepiej zrozumieć codzienne życie swoich rówieśników z innego kontynentu.

 

Naszym zdaniem poznawanie innych kultur i bycie otwartym na różnorodność jest niezmiernie istotne, zwłaszcza w przedszkolu, ponieważ to w tym okresie życia dzieci kształtują swoje poglądy, wartości i sposób postrzegania świata. Dzięki takim zajęciom dzieci zyskują:

 

 1. Rozwój empatii i zrozumienie różnic: Poznanie innych kultur uczy dzieci empatii i szacunku wobec inności. Kiedy maluchy dowiadują się o zwyczajach, językach czy tradycjach innych ludzi, łatwiej im zrozumieć, że różnice nie oznaczają gorszości, lecz bogactwo świata.

 2. Poszerzanie horyzontów: Dzieci, które są otwarte na inne kultury, zyskują szansę na poszerzenie swoich horyzontów. Poznanie różnych tradycji, potraw, strojów czy tańców może być dla nich fascynującym doświadczeniem.

 3. Budowanie tolerancji i akceptacji: Wczesne zetknięcie z różnorodnością kulturową pomaga w budowaniu tolerancji i akceptacji wobec ludzi o różnych pochodzeniach. To kluczowe dla tworzenia społeczeństwa opartego na szacunku i zrozumieniu.

 4. Promowanie samowiedzy: Poznanie innych kultur pomaga dzieciom lepiej zrozumieć swoją własną tożsamość. Poprzez porównywanie i kontrastowanie różnych zwyczajów, dzieci mogą lepiej zrozumieć swoją rodzinę, tradycje i historię.

 5. Przygotowanie do globalnego świata: W dzisiejszym globalnym społeczeństwie umiejętność porozumiewania się i współpracy z ludźmi o różnym pochodzeniu jest niezwykle ważna. Wczesne eksponowanie dzieci na różnorodność kulturową daje im podstawy do poruszania się w takim świecie.

 

W naszym przedszkolu, które promuje otwartość na inne kultury, dzieci uczą się nie tylko tolerancji, ale też ciekawości, dociekliwości i szacunku. To fundament, na którym można budować społeczeństwo zrozumienia i akceptacji, gdzie różnorodność jest postrzegana jako siła, a nie jako problem.

 
Sprawdź również inne zajęcia w naszej ofercie.
Data dodania: 2023-11-21 11:17:49
Data edycji: 2023-11-22 12:21:34
Ilość wyświetleń: 241

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook