Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Zajęcia dydaktyczne w przedszkolu Creative Mind School!

Zajęcia dydaktyczne w przedszkolu Creative Mind School!

W minionych dniach w naszym przedszkolu Creative Mind School odbyły się zajęcia dydaktyczne pod tytułem "W teatrze" oraz "Film i kino", które były niezwykle inspirujące i pełne wartości edukacyjnych. Dzieci miały okazję zanurzyć się w magiczny świat sztuki teatralnej i filmowej, poznając tajniki powstawania przedstawień oraz produkcji filmów.

 

W trakcie zajęć dotyczących teatru, dzieci uczyły się, jak powstaje sztuka teatralna. Poznały różne rodzaje scen, rodzaje przedstawień oraz role, jakie pełnią aktorzy i reżyserzy. Dowiedziały się również o ważnych rekwizytach, takich jak maski teatralne, które same później malowały, kostiumy i scenografia, które są nieodłącznym elementem każdego spektaklu. 

 

Również zajęcia związane z filmem były pełne fascynujących odkryć. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje film – od pisania scenariusza, poprzez casting aktorów, aż po kręcenie scen i montaż. Poznały znaczenie takich osób jak reżyser, operator kamery, scenograf czy montażysta. W trakcie zajęć dzieci mogły obejrzeć różne rekwizyty filmowe oraz dowiedzieć się, do czego służą klapsy filmowe, które później same wyklejały, co było nie tylko świetną zabawą, ale i wartościowym doświadczeniem edukacyjnym.

 

Dzięki tym zajęciom dzieci miały również okazję rozwijać swoje zdolności interpersonalne. Praca w grupach nad różnymi projektami plastycznymi, takimi jak malowanie masek teatralnych czy wyklejanie klapsów filmowych, wymagała od nich współpracy, komunikacji i dzielenia się pomysłami. Dzieci uczyły się słuchać innych, wyrażać swoje opinie oraz pracować wspólnie nad osiągnięciem zamierzonych celów. Te umiejętności są niezwykle ważne w codziennym życiu i będą miały pozytywny wpływ na ich dalszy rozwój.

 

Ponadto, kontakt z różnymi formami sztuki, zarówno teatralnej, jak i filmowej, rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zrozumienie, jak powstają filmy i sztuki teatralne, pozwala im lepiej docenić te formy sztuki i być może zainspiruje je do przyszłych działań artystycznych. Praktyczne zajęcia plastyczne umożliwiły dzieciom wyrażenie siebie i swoich pomysłów w twórczy sposób, co jest niezwykle ważne dla ich rozwoju emocjonalnego i intelektualnego.

 

W rezultacie, zajęcia dydaktyczne "W teatrze" oraz "Film i kino" w naszym przedszkolu w Piasecznie były nie tylko świetną zabawą, ale i cenną lekcją. Dzieci zdobyły nowe umiejętności, pogłębiły swoją wiedzę na temat sztuki teatralnej i filmowej, a także rozwijały zdolności interpersonalne, które są kluczowe w ich dalszym rozwoju. To była niesamowita przygoda, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Data dodania: 2024-05-23 11:23:10
Data edycji: 2024-05-23 12:17:02
Ilość wyświetleń: 76

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook