Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Zajęcia dydaktyczne o Polsce!

Zajęcia dydaktyczne o Polsce!

W ostatnich dniach, tuż przed obchodami Dnia Niepodległości w Polsce, nasze przedszkole zatopione było w serii wyjątkowych zajęć dydaktycznych, poświęconych naszemu pięknemu krajowi. Fascynujące podróże po Polsce, odkrywanie symboli narodowych oraz głębsze zrozumienie bogactwa naszej historii i kultury stały się głównymi tematami, które wzbudziły ciekawość i radość naszych małych odkrywców. To było niezwykłe przygotowanie do świętowania niezależności naszego kraju. Zajęcia pt."Podróże po Polsce", "Piękna nasza Polska cała", "Symbole narodowe" i "Polska" zostały poprowadzone zarówno w przedszkolu na Żeromskiego, jak i w przedszkolu na Warszawskiej. Oto szczegółowy opis wspomnianych zajęć:

 

  1. "Podróże po Polsce": To zajęcia, które skupiły się na geografii i kulturze Polski. Ich celem było poszerzenie wiedzy dzieci na temat różnorodności krajobrazów, zabytków, tradycji i zwyczajów panujących w różnych regionach Polski. Poprzez prezentacje, opowieści i materiały edukacyjne dzieci nauczyły się o różnicach między miastami, wioskami, górami i morzem, poznając bogactwo polskiej kultury.

  2. "Piękna nasza Polska cała": Te zajęcia skupiły się na promowaniu piękna i bogactwa przyrody Polski. Ich celem było kształtowanie świadomości ekologicznej i rozwijanie poczucia dumy z natury kraju. Dzieci nauczyły się o różnorodności krajobrazów, flory i fauny, ochronie środowiska oraz znaczeniu zachowania czystości i piękna otaczającej przyrody.

  3. "Symbole narodowe": Zajęcia te koncentrowały się na symbolach, które reprezentują Polskę. Ich celem była edukacja dotycząca flagi, godła, hymnu, barw narodowych i innych ważnych symboli kraju. Poprzez opowieści i dyskusje dzieci nauczyły się o znaczeniu tych symboli oraz jakie wartości reprezentują dla polskiego społeczeństwa.

  4. "Polska": To zajęcia mające na celu ogólne poznanie kraju i jego historii. Poprzez różnorodne aktywności, dzieci poznały podstawowe informacje o historii Polski, jej miejscach znaczenia historycznego, postaciach ważnych dla historii kraju oraz rozwijały zrozumienie kultury i dziedzictwa Polski.

 

Cele zajęć:

  • Odkrywanie różnorodności krajobrazów i przyrody Polski.
  • Poznanie i zrozumienie symboli narodowych oraz ich znaczenia.
  • Kształtowanie poczucia dumy z przynależności do kraju.
  • Wzbogacanie wiedzy na temat kultury, historii i tradycji Polski.
  • Zachęcanie do ciekawości oraz szacunku dla dziedzictwa narodowego.

 

Zajęcia o Polsce, w naszym przedszkolu Creative Mind School, to nie tylko podróż po kraju, ale również fascynująca lekcja o naszym dziedzictwie, kulturze i pięknie Polski. Tymi zajęciami staraliśmy się poprzez różnorodne formy edukacyjne budować u dzieci szacunek i zainteresowanie własnym krajem oraz rozwijać ich tożsamość narodową.

 

Więcej znajdziesz na Facebook'u, klikając tu lub tu.

 
Data dodania: 2023-11-16 14:00:18
Data edycji: 2023-11-16 14:05:43
Ilość wyświetleń: 315

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook