Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wakacyjny Projekt Edukacyjny pt. ''Rodzaje transportu''.

Wakacyjny Projekt Edukacyjny pt. ''Rodzaje transportu''.

W ostanim czasie, w naszej przedszkolnej placówce na ul. Warszawskiej dzieci brały udział w Wakacyjnym Projekcie Edukacyjnym pt. "Rodzaje transportu".

 

Projekt edukacyjny "Rodzaje transportu" to intrygujący sposób na poznawanie świata, który umożliwia dzieciom zgłębianie różnorodnych aspektów transportu, od historycznych środków komunikacji po nowoczesne technologie mobilności. Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości dzieci na temat różnych rodzajów transportu, ich wpływu na społeczeństwo i środowisko oraz roli, jaką odgrywają w dzisiejszym świecie.

 

Projekt "Rodzaje transportu" nie tylko pozwolił naszym pociechom poszerzyć wiedzę na temat różnych środków komunikacji, ale także zainspirował do myślenia o przyszłości transportu, innowacjach i zrównoważonej mobilności. To była doskonała okazja do nauki poprzez zabawę oraz do zrozumienia, jak ważną rolę odgrywa transport w naszym codziennym życiu.

 

Dzień 1 "Transport lądowy". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach jeżdżących, szczególnie samochodach osobowych. Dzieci wzięły udział w zajęciach: ruchowych, integracyjnych, muzycznych, ćwiczących spostrzegawczość, percepcję wzrokową i słuchową, umiejętność współpracy oraz motorykę małą.

Dzień 2 "Transport lądowy". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach jeżdżących, szczególnie pociągach. Dzieci wzięły udział w zajęciach: matematycznych, integracyjnych, muzycznych, plastycznych, ćwiczących spostrzegawczość, motorkę małą, percepcję wzrokową i słuchową, umiejętność współpracy oraz umiejętność wspólnej zabawy tematycznej. Przedszkolaki wysłuchały także kultowego wiersza "Lokomotywa" J. Tuwima.

Dzień 3 "Transport powietrzny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach latających, szczególnie o samolotach. Dzieci wzięły udział w zajęciach: matematycznych, integracyjnych, muzycznych, technicznych, ćwiczących spostrzegawczość, motorkę małą, percepcję wzrokową i słuchową, umiejętność współpracy oraz umiejętność wspólnej zabawy tematycznej.

Dzień 4 "Transport wodny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach pływajacych, szczególnie o statkach. Dzieci wzięły udział w zajęciach: matematycznych, integracyjnych, muzycznych, technicznych, ćwiczących umiejętność wypowiedzi, umiejętność współpracy, umiejętność wspólnej zabawy tematycznej oraz rozwijających motorykę małą. Przedszkolaki wysłuchały także i omówiły treść "Wiersza o statku" autorstwa P. Walczaka.

 

Resztę zdjęć zobaczycie Państwo na naszych fanpage'ach FB.

 

Data dodania: 2023-08-29 11:49:02
Data edycji: 2023-09-21 13:19:33
Ilość wyświetleń: 197

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook