Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wakacyjny projekt Edukacyjny pt. ''Bohaterowie ze znanych bajek''.

Wakacyjny projekt Edukacyjny pt. ''Bohaterowie ze znanych bajek''.

W ostanim czasie, w naszej przedszkolnej placówce na ul. Warszawskiej dzieci brały udział w Wakacyjnym Projekcie Edukacyjnym pt. "Bohaterowie ze znanych bajek".

 

Projekt edukacyjny "Bohaterowie ze znanych bajek" to ekscytujący sposób na naukę bajek, który łączy rozrywkę z nauką poprzez zgłębianie postaci i światów bajkowych. Celem tego projektu jest rozwijanie wyobraźni uczestników, ucząc ich analizy postaci, miejsc akcji i przesłań zawartych w popularnych bajkach, które są często ważnym elementem kultury i literatury.

 

Projekt "Bohaterowie ze znanych bajek" nie tylko dostarczył rozrywki, ale także pozwolił na rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności analizy literatury. To była doskonała okazja, aby dzieci spędziły ten czas w sposób pouczający i inspirujący, odkrywając magię świata bajek.

 

Projekt przekazał również dzieciom informacje na temat alternatyw dla kupna zabawek, na każdych zajęciach wykorzystaliśmy gazetki tematyczne, w których zawarto różne rozwijające dydaktycznie zadania, historyjki komiksowe lub opowiadania, przepisy na przekąski, zadania kreatywno-plastyczne, ciekawostki o świecie i małe upominki.

 

Dzień 1 "Bajka Auta" i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: ruchowych, integracyjnych, matematycznych, ćwiczących spostrzegawczość, analizę i syntezę wzrokową, współpracę i motorykę małą.

Dzień 2 "Bajka Świnka Peppa" i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: integracyjnych, matematycznych, plastycznych, ćwiczących pamięć wzrokową, analizę i syntezę wzrokową, logiczne myślenie i współpracę.

Dzień 3 "Kubuś Puchatek " i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: integracyjnych, ruchowych, matematycznych, muzycznych, ćwiczących analizę i syntezę wzrokową, logiczne myślenie, współpracę i umiejętność wypowiedzi.

Dzień 4 "Barbie" i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: integracyjnych, sensorycznych, muzycznych, plastycznych, ćwiczących umiejętność wypowiedzi oraz umiejętność zabawy tematycznej.

Dzień 5 "Tomek i przyjaciele" i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: ruchowych, logopedycznych, naśladowczych, muzycznych, ćwiczących analizę i syntezę wzrokową, logiczne myślenie, współpracę i motorykę małą.

 

Resztę zdjęć zobaczycie Państwo na naszej stronie FB.

Data dodania: 2023-09-05 12:42:02
Data edycji: 2023-09-21 13:18:56
Ilość wyświetleń: 161

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook