Sprawdź bogatą ofertę placówek Creative Mind School i zapisz swoją pociechę do nas jeszcze dziś! Kontakt poniżej!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wakacyjny projekt Edukacyjny pt. ''Bohaterowie ze znanych bajek''.

Wakacyjny projekt Edukacyjny pt. ''Bohaterowie ze znanych bajek''.

W ostanim czasie, w naszej przedszkolnej placówce na ul. Warszawskiej dzieci brały udział w Wakacyjnym Projekcie Edukacyjnym pt. "Bohaterowie ze znanych bajek".

 

Projekt edukacyjny "Bohaterowie ze znanych bajek" to ekscytujący sposób na naukę bajek, który łączy rozrywkę z nauką poprzez zgłębianie postaci i światów bajkowych. Celem tego projektu jest rozwijanie wyobraźni uczestników, ucząc ich analizy postaci, miejsc akcji i przesłań zawartych w popularnych bajkach, które są często ważnym elementem kultury i literatury.

 

Projekt "Bohaterowie ze znanych bajek" nie tylko dostarczył rozrywki, ale także pozwolił na rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności analizy literatury. To była doskonała okazja, aby dzieci spędziły ten czas w sposób pouczający i inspirujący, odkrywając magię świata bajek.

 

Projekt przekazał również dzieciom informacje na temat alternatyw dla kupna zabawek, na każdych zajęciach wykorzystaliśmy gazetki tematyczne, w których zawarto różne rozwijające dydaktycznie zadania, historyjki komiksowe lub opowiadania, przepisy na przekąski, zadania kreatywno-plastyczne, ciekawostki o świecie i małe upominki.

 

Dzień 1 "Bajka Auta" i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: ruchowych, integracyjnych, matematycznych, ćwiczących spostrzegawczość, analizę i syntezę wzrokową, współpracę i motorykę małą.

Dzień 2 "Bajka Świnka Peppa" i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: integracyjnych, matematycznych, plastycznych, ćwiczących pamięć wzrokową, analizę i syntezę wzrokową, logiczne myślenie i współpracę.

Dzień 3 "Kubuś Puchatek " i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: integracyjnych, ruchowych, matematycznych, muzycznych, ćwiczących analizę i syntezę wzrokową, logiczne myślenie, współpracę i umiejętność wypowiedzi.

Dzień 4 "Barbie" i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: integracyjnych, sensorycznych, muzycznych, plastycznych, ćwiczących umiejętność wypowiedzi oraz umiejętność zabawy tematycznej.

Dzień 5 "Tomek i przyjaciele" i bohaterowie tej bajki. W tym dniu dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o wybranej bajce i jej bohaterach, wzięły udział w zajęciach: ruchowych, logopedycznych, naśladowczych, muzycznych, ćwiczących analizę i syntezę wzrokową, logiczne myślenie, współpracę i motorykę małą.

 

Resztę zdjęć zobaczycie Państwo na naszej stronie FB.

Data dodania: 2023-09-05 12:42:02
Data edycji: 2023-09-21 13:18:56
Ilość wyświetleń: 33

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook