Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Styczniowe zajęcia ''Mały Inżynier'' w Przedszkolu Creative Mind School!

Styczniowe zajęcia ''Mały Inżynier'' w Przedszkolu Creative Mind School!

Odlotowe Powietrze: Przygody Grupy "Mały Inżynier" w Przedszkolu Creative Mind School!

 

W styczniu przedszkolaków czekały kolejne zajęcia grupy "Mały Inżynier", tym razem w przedszkolu Creative Mind School w Piasecznie dzieci wzięły udział w fascynujących zajęciach zatytułowanych "Odlotowe Powietrze". Pomimo tego, że nie widać go i nie czuć, to istnieje – i co więcej, potrafi działać cuda! Zajęcia te skupiły się na tajemnicach, jakie kryje w sobie powietrze, składając się na niezwykłą mieszankę, która może być podstawą do konstruowania urządzeń, takich jak armaty powietrzne, a także pozwala zrozumieć, dlaczego samoloty są w stanie latać.

 

Podczas "powietrznego pokazu" dzieci miały okazję zgłębić tajniki składu powietrza, eksperymentując z różnymi substancjami, aby zrozumieć, co skrywa się w otaczającym nas gazie. Wspólnie z nauczycielem, dzieci zbudowały swoje własne armaty powietrzne, ucząc się o zasadach fizyki i dynamiki, które sprawiają, że takie urządzenia działają.

 

Nie zabrakło także elementów praktycznych, podczas których maluchy miały okazję zadawać pytania i doświadczać na własnej skórze efektów różnych doświadczeń. Dzieci uczyły się, dlaczego balony unoszą się w powietrzu, dlaczego wiatr dmucha w różne strony, a także jakie są prawa rządzące lotem ptaków.

 

Zajęcia "Mały Inżynier" to nie tylko nauka czystej teorii. Dzieci podczas tych spotkań mają możliwość rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia, zdolności obserwacyjne i kreatywność. Współpraca w grupie, niezbędna przy konstruowaniu własnych urządzeń, wspiera integrację społeczną wśród przedszkolaków.

 

Przedszkole Creative Mind School w Piasecznie stawia na rozwijanie ciekawości dzieci wobec otaczającego świata. Zajęcia "Mały Inżynier" nie tylko dostarczają wiedzy, ale również rozwijają umiejętność wnioskowania oraz rozwiązywania problemów. Dzieci uczą się poprzez doświadczenie, co sprawia, że proces nauki staje się niezapomnianą przygodą.

Data dodania: 2024-02-15 14:08:50
Data edycji: 2024-02-15 14:25:46
Ilość wyświetleń: 73

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook