Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Przyrodnicze zajęcia dydaktyczne na ul. Warszawskiej!

Przyrodnicze zajęcia dydaktyczne na ul. Warszawskiej!

W ostatnim czasie nasze dzieci przebywające w przedszkolu na ul. Warszawskiej uczestniczyły w szeregu zajęć dydaktycznych o przyrodzie zatytułowanych odpowiednio - "Dzień kasztanów", "Ptaki", "Dzień drzewa" i "Grzyby". W tym okresie nasze przedszkole Creative Mind School skupiło się na tematach związanych z przyrodą, roślinnością i zwierzętami. Oto szczegółowy opis powyższych zajęć:

 

  1. "Dzień kasztanów": "Dzień kasztanów" to dzień, podczas którego dzieci w przedszkolu uczyły się o kasztanach i kasztanowcach. Na zajęciach maluchy dowiedziały się, jak kasztany rosną, jakie mają właściwości i jakie są używane w różnych dziedzinach. Przeprowadzane zostały różne aktywności, takie jak zbieranie kasztanów, rysowanie ich, tworzenie ozdób lub zabawek z kasztanów, a nawet konkursy na najciekawsze prace plastyczne.

  2. "Ptaki": W "Dniu ptaków" dzieci odkryły fascynujący świat ptaków. Ciocie opowiedziały im o różnych gatunkach ptaków, ich zwyczajach, budowie ciała i życiu. Zorganizowały również obserwacje ptaków wokół przedszkola. Dzieci uczestniczyły również w tworzeniu prac plastycznych.

  3. "Dzień drzewa": Ten dzień został poświęcony drzewom i ich znaczeniu w życiu na ziemi. Maluchy uczyły się o różnych gatunkach drzew, ich liściach, kształcie i znaczeniu w przyrodzie. Została zorganizowana wycieczka do pobliskiego parku, gdzie uczyły się o ekologii i ochronie środowiska.

  4. "Grzyby": W "Dniu grzybów" dzieci dowiedziały się o różnych gatunkach grzybów, jakie rosną itp. Była to również okazja, aby nauczyć dzieci o ostrożności w zbieraniu grzybów, ponieważ niektóre z nich mogą być trujące. Podopieczni nauczyli się, które grzyby są jadalne i bezpieczne, a jakie należy omijać. 

 

Cykl zajęć "Dzień kasztanów", "Ptaki", "Dzień drzewa" i "Grzyby" pomaga dzieciom rozwijać zrozumienie i szacunek dla przyrody, rozbudza ich ciekawość i uczy ochrony środowiska naturalnego. To również doskonała okazja do angażowania się w twórcze i edukacyjne aktywności na świeżym powietrzu.

 

Więcej zdjęć i informacji znajdą Państwo tu.

Data dodania: 2023-10-31 11:48:32
Data edycji: 2023-10-31 11:49:26
Ilość wyświetleń: 116

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook