Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Przedszkole Piaseczno: Dzień strażaka!

Przedszkole Piaseczno: Dzień strażaka!

Dzień Strażaka w Naszym Przedszkolu!

Dzień Strażaka w naszym przedszkolu Creative Mind School okazał się wyjątkowym i pełnym wrażeń dniem tematycznym, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Dzieci miały okazję poznać podstawowe informacje i ciekawostki o pracy strażaków, co wzbudziło w nich ogromne zainteresowanie i podziw dla tego zawodu.

 

Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia teoretycznego, gdzie dzieci dowiedziały się, kim są strażacy, jakie mają zadania oraz jakie cechy i umiejętności są niezbędne w ich pracy. Następnie przystąpiliśmy do różnorodnych aktywności, które były zarówno edukacyjne, jak i rozwijające.

 

W ramach zajęć muzycznych, dzieci nauczyły się piosenki o strażakach, co pozwoliło im rozwijać percepcję słuchową i wzrokową. Wykonywanie piosenki z gestami pomogło również w ćwiczeniu koordynacji ruchowej. Kolejnym etapem były zajęcia plastyczne, gdzie przedszkolaki tworzyły prace plastyczne związane z tematem strażaków. Dzieci malowały wozy strażackie, kaski i inne elementy związane z wyposażeniem strażaka, co rozwijało ich zdolności manualne i wyobraźnię.

 

Nie zabrakło również ćwiczeń spostrzegawczości, gdzie dzieci musiały znaleźć różnice między obrazkami przedstawiającymi sceny z życia strażaków. Zadania te rozwijały ich umiejętność koncentracji i analizy. Ćwiczenia te były połączone z zabawami rozwijającymi percepcję słuchową i wzrokową, dzięki czemu dzieci mogły lepiej zrozumieć, jak ważne są te umiejętności w pracy strażaka.

 

Podczas zajęć dzieci miały także okazję rozwijać umiejętność wypowiedzi, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą zdobytą podczas zajęć. Dyskusje na temat pracy strażaków były niezwykle inspirujące, a dzieci chętnie opowiadały, co najbardziej im się podobało i czego się nauczyły.

 

Zajęcia zakończyły się wspólnym oglądaniem odcinka znanej bajki "Strażak Sam". Dzieci z zaciekawieniem śledziły przygody bohatera, co dodatkowo utrwaliło wiedzę zdobytą podczas zajęć. Przedszkolaki były zachwycone, a dzień pełen wrażeń zakończył się sukcesem.

 

Dzień Strażaka w naszym przedszkolu w Piasecznie nie tylko przybliżył dzieciom zawód strażaka, ale także rozwijał ich umiejętności interpersonalne i edukacyjne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i już teraz czekamy na kolejne tematyczne dni pełne wrażeń!

Data dodania: 2024-06-18 12:52:12
Data edycji: 2024-06-18 13:19:01
Ilość wyświetleń: 67

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook