Sprawdź bogatą ofertę placówek Creative Mind School i zapisz swoją pociechę do nas jeszcze dziś! Kontakt poniżej!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Projekt pt. ''Rodzaje transportu'' w placówce na ul. Żeromskiego!

Projekt pt. ''Rodzaje transportu'' w placówce na ul. Żeromskiego!

W ostatnim czasie, w naszej przedszkolnej i żłobkowej placówce dzieci brały udział w Wakacyjnym Projekcie Edukacyjnym pt. "Rodzaje transportu".

 

Tak jak w naszej drugiej placówce dzieci uczyły się różnych rodzajów transportu, ich wpływu na społeczeństwo i środowisko oraz roli, jaką odgrywają w dzisiejszym świecie.

 

Dzień 1 "Transport lądowy". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach jeżdżących, szczególnie samochodach osobowych. Dzieci wzięły udział w zajęciach: ruchowych, integracyjnych, muzycznych, ćwiczących spostrzegawczość, percepcję wzrokową i słuchową, umiejętność współpracy oraz motorykę małą.

 

Dzień 2 i 3 "Transport lądowy". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach jeżdżących, szczególnie pociągach. Maluchy wzięły udział w zajęciach: matematycznych, integracyjnych, muzycznych, plastycznych, ćwiczących spostrzegawczość, motorkę małą, percepcję wzrokową i słuchową, umiejętność współpracy oraz umiejętność wspólnej zabawy tematycznej. Przedszkolaki wysłuchały także kultowego wiersza "Lokomotywa" J. Tuwima.

Dzień 4 "Transport wodny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach pływajacych, szczególnie o łodziach. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach: o żywiołach, integracyjnych, muzycznych, ćwiczących umiejętność wypowiedzi i umiejętność wspólnej zabawy tematycznej oraz rozwijających motorykę małą, koordynację oko-ręka.

Dzień 5 "Transport wodny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach pływajacych, szczególnie o statkach. Podopieczni wzięli udział w zajęciach: matematycznych, integracyjnych, muzycznych, technicznych, ćwiczących umiejętność wypowiedzi, umiejętność współpracy, umiejętność wspólnej zabawy tematycznej oraz rozwijających motorykę małą. Wysłuchały także i omówiły treść "Wiersza o statku" P. Walczaka.

Dzień 6 "Transport powietrzny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach latających, szczególnie o samolotach. Maleństwa wzięły udział w zajęciach: ruchowych, plastycznych, integracyjnych, muzycznych, ćwiczących spostrzegawczość, motorkę małą, percepcję wzrokową i słuchową, myślenie przyczynowo-skutkowe, umiejętność współpracy oraz umiejętność wspólnej zabawy tematycznej.

Dzień 7 "Transport powietrzny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach latających, szczególnie o balonach. Dzieci wzięły udział w zajęciach: plastycznych, integracyjnych, muzycznych, matematycznych, ćwiczących spostrzegawczość, percepcję wzrokową i słuchową oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

Dzień 8 "Wielki quiz". Dzieci utrwalały informacje o rodzajach transportu i o maszynach, którymi można podróżować. Maluchy wzięły udział w zajęciach: integracyjnych, ćwiczących percepcję wzrokową i słuchową, umiejętność współpracy i wspólnej zabawy tematycznej.

 

Resztę zdjęć zobaczycie Państwo na naszej stronie FB.

Data dodania: 2023-09-05 12:25:31
Data edycji: 2023-09-21 13:19:12
Ilość wyświetleń: 35

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook