Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Projekt pt. ''Rodzaje transportu'' w placówce na ul. Żeromskiego!

Projekt pt. ''Rodzaje transportu'' w placówce na ul. Żeromskiego!

W ostatnim czasie, w naszej przedszkolnej i żłobkowej placówce dzieci brały udział w Wakacyjnym Projekcie Edukacyjnym pt. "Rodzaje transportu".

 

Tak jak w naszej drugiej placówce dzieci uczyły się różnych rodzajów transportu, ich wpływu na społeczeństwo i środowisko oraz roli, jaką odgrywają w dzisiejszym świecie.

 

Dzień 1 "Transport lądowy". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach jeżdżących, szczególnie samochodach osobowych. Dzieci wzięły udział w zajęciach: ruchowych, integracyjnych, muzycznych, ćwiczących spostrzegawczość, percepcję wzrokową i słuchową, umiejętność współpracy oraz motorykę małą.

 

Dzień 2 i 3 "Transport lądowy". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach jeżdżących, szczególnie pociągach. Maluchy wzięły udział w zajęciach: matematycznych, integracyjnych, muzycznych, plastycznych, ćwiczących spostrzegawczość, motorkę małą, percepcję wzrokową i słuchową, umiejętność współpracy oraz umiejętność wspólnej zabawy tematycznej. Przedszkolaki wysłuchały także kultowego wiersza "Lokomotywa" J. Tuwima.

Dzień 4 "Transport wodny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach pływajacych, szczególnie o łodziach. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach: o żywiołach, integracyjnych, muzycznych, ćwiczących umiejętność wypowiedzi i umiejętność wspólnej zabawy tematycznej oraz rozwijających motorykę małą, koordynację oko-ręka.

Dzień 5 "Transport wodny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach pływajacych, szczególnie o statkach. Podopieczni wzięli udział w zajęciach: matematycznych, integracyjnych, muzycznych, technicznych, ćwiczących umiejętność wypowiedzi, umiejętność współpracy, umiejętność wspólnej zabawy tematycznej oraz rozwijających motorykę małą. Wysłuchały także i omówiły treść "Wiersza o statku" P. Walczaka.

Dzień 6 "Transport powietrzny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach latających, szczególnie o samolotach. Maleństwa wzięły udział w zajęciach: ruchowych, plastycznych, integracyjnych, muzycznych, ćwiczących spostrzegawczość, motorkę małą, percepcję wzrokową i słuchową, myślenie przyczynowo-skutkowe, umiejętność współpracy oraz umiejętność wspólnej zabawy tematycznej.

Dzień 7 "Transport powietrzny". Dzieci poznały podstawowe informacje i ciekawostki o maszynach latających, szczególnie o balonach. Dzieci wzięły udział w zajęciach: plastycznych, integracyjnych, muzycznych, matematycznych, ćwiczących spostrzegawczość, percepcję wzrokową i słuchową oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

Dzień 8 "Wielki quiz". Dzieci utrwalały informacje o rodzajach transportu i o maszynach, którymi można podróżować. Maluchy wzięły udział w zajęciach: integracyjnych, ćwiczących percepcję wzrokową i słuchową, umiejętność współpracy i wspólnej zabawy tematycznej.

 

Resztę zdjęć zobaczycie Państwo na naszej stronie FB.

Data dodania: 2023-09-05 12:25:31
Data edycji: 2023-09-21 13:19:12
Ilość wyświetleń: 154

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook