Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Pierwsze zajęcia z serii ''Poznajemy Świat''!

Pierwsze zajęcia z serii ''Poznajemy Świat''!

Kolejnymi, nowymi zajęciami w murach przedszkola Creative Mind School na ul. Warszawskiej oraz ul. Żeromskiego były zajęcia prowadzone przez załogę Poznajemy Świat, którzy przyjechali do dzieci z pierwszymi zajęciami edukacyjnymi w nadchodzącym roku szkolnym, zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu.

 

Jako grupa Podróżników „Poznajemy Świat” odwiedzili ponad 120 krajów i ciągle eksplorują kolejne.

Ciekawość świata wyznacza horyzonty ich życia, a pasja decyduje o jego smaku i pełni. Podczas licznych podróży natura zaskoczyła ich swym pięknem i mądrością, a napotkani ludzie nauczyli zrozumienia i otwartości, które starają się przekazać swoim małym odbiorcom. To doświadczenie motywuje ich do tworzenia warsztatów o innych krajach, kulturach i zjawiskach, poprzez które dzielą się swoją pasją i inspirują najmłodszych do odkrywania i poznawania świata tak jak oni.

Od 1996 roku prowadzą warsztaty dla dzieci i młodzieży, a od 2013 roku działają jako firma Poznajemy Świat, która edukuje dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z kultury i języków innych krajów. Od początku działania dzielią się swoją pasją podróżowania z najmłodszymi. Dzięki ich zajęciom dzieci mają okazję „podróżować” do 50 państw świata, są twórcami multisensorycznej metody „Nauczanie przez Podróżowanie”, czerpiącej z pedagogiki montessoriańskiej i gawędy harcerskiej.

Mają potrzebę pokazywać świat takim, jakim on jest naprawdę, bez zniekształceń polityki, mediów i stereotypów. Marzą o Ziemi bez wojen, zamieszkałej przez ludzi zdolnych do dialogu. Ich zajęcia budują bliskość z innymi ludźmi i postawę empatii wobec każdego człowieka. Uczą, jak wiele łączy ludzi z różnych zakątków globu i przygotowują dzieci do odważnego życia w świecie pełnym różnorodności. Warsztaty ukazują kulturę i zwyczaje mieszkańców innych państw oraz tłumaczą, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są wzajemnie od siebie zależni.

 

Pierwsze, wrześniowe zajęcia były pt. "Ale Meksyk!" i odkryły przed dziećmi barwny Meksyk poprzez kolorowe poncha, sombrera i tradycyjne zabawki. Dzieci poznały i śpiewały piosenkę „La Guadelupana”, poznały roślinność Meksyku oraz spróbowały napoju z hibiskusa.

 

Krótka relacja ponieżej, więcej znajdą Państwo na naszych stronach Facebook tu tu.

 

Zapraszamy również do sprawdzenia innych zajęć z naszej oferty.

Data dodania: 2023-09-26 11:56:38
Data edycji: 2023-10-19 15:49:59
Ilość wyświetleń: 151

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook