Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO w Przedszkolu Creative Mind!

Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO w Przedszkolu Creative Mind!

Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO w Przedszkolu Creative Mind School: Budowanie Kreatywności i Rozwoju Dzieci

W przedszkolu Creative Mind School w Piasecznie poraz kolejny atmosfera radosnej ekscytacji wypełniła sale, gdyż tym razem obchodziliśmy wyjątkowy dzień, jakim był "Międzynarodowy Dzień Klocków Lego". Dzieci, opromienione uśmiechami, z zapartym tchem zanurzyły się w fascynujący świat kreatywnego budowania, korzystając z niezwykle uniwersalnej zabawki, jaką są klocki LEGO.

 

To niezwykłe wydarzenie miało nie tylko dostarczyć dzieciom radości, ale także wspierać ich wszechstronny rozwój. Klocki LEGO, znane ze swojej wszechstronności, mają zdolność pobudzania kreatywności i wyobraźni dzieci. Dzięki nim maluchy mogły zanurzyć się w świat swoich marzeń, tworząc unikatowe budowle i nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje, ukazując tym samym swoją unikalną wizję świata.

 

W trakcie tego magicznego dnia, przedszkolaki nie tylko rozwijały swoje zdolności artystyczne, ale również trenowały koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność małej motoryki. Klocki LEGO, złożone i różnorodne w swoich formach, stwarzały doskonałą okazję do doskonalenia precyzji ruchów i koncentracji. Dzieci, podczas układania klocków, nie tylko rozwijały swoje zdolności manualne, ale także zdobywały umiejętność skupienia się na szczegółach, co przekłada się na ogólną poprawę zdolności poznawczych.

 

Kreatywny chaos radosnych śmiechów, dźwięków układających się klocków oraz triumfalnych okrzyków zapełnił przedszkolne pomieszczenia, tworząc niepowtarzalną atmosferę inspiracji i współpracy. Nauczyciele z entuzjazmem obserwowali, jak każde dziecko w swoim wyjątkowy sposób podchodziło do tworzenia, dowodząc, że klocki LEGO są nie tylko źródłem rozrywki, ale także narzędziem do budowania pewności siebie i rozwijania umiejętności interpersonalnych.

 

Podsumowując, "Międzynarodowy Dzień Klocków Lego" w przedszkolu Creative Mind School nie tylko dostarczył dzieciom niezapomnianych chwil zabawy, ale również odegrał kluczową rolę w ich wszechstronnym rozwoju. Poprzez układanie klocków, maluchy nie tylko rozwijały kreatywność i wyobraźnię, ale także wzmacniały kluczowe umiejętności motoryczne. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością zostawiło trwały ślad w sercach dzieci, inspirując je do dalszego odkrywania magicznego świata kreatywnego budowania.

Data dodania: 2024-01-30 17:24:43
Data edycji: 2024-01-31 13:29:29
Ilość wyświetleń: 128

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook