Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Edukacyjny Projekt ''Zima'' w Creative Mind School!

Edukacyjny Projekt ''Zima'' w Creative Mind School!

"Magiczna Edukacja Zimowa dla Dzieci: Projekt "Zima" w Creative Mind School"!

W naszym magicznym żłobku i przedszkolu Creative Mind School odbył się pełen fascynacji i edukacji pięciodniowy projekt pt. "Zima", który w głęboki sposób wprowadził dzieci w tajniki tego uroczo chłodnego sezonu. Przez różnorodne zajęcia, pełne radości i odkryć, maluchy zgłębiały wiedzę na temat śniegu, bawiąc się jednocześnie wieloma dziedzinami edukacji.

 

Dzień 1 rozpoczął się od fascynującego pytania: "Skąd się bierze śnieg?" Podczas zajęć dzieci nie tylko poznawały podstawowe informacje na temat śniegu, ale uczestniczyły także w wielu zajęciach przyrodniczych, matematycznych, sensorycznych, integracyjnych, rozwijających wyobraźnię i umiejętność współpracy. To był dzień pełen odkryć, gdzie każde dziecko miało szansę zasmakować w magii zimy na różne sposoby.

 

Dzień 2, znany jako "Zimowe kino", był czasem wspólnego oglądania zimowych odcinków klasycznych bajek "Bolek i Lolek" oraz "Sąsiedzi". To nie tylko umożliwiło dzieciom rozwinięcie umiejętności społecznych, ale również zbudowało atmosferę wspólnoty i zabawy.

 

Następnie przyszedł czas na "Zimowe Eksperymenty" w ramach "Akademii Eksperymentów", które trwały przez dwa dni. Dzieci badały cechy śniegu, tworzyły kolorowy śnieg, obserwowały proces rozpuszczania śniegu oraz zadawały pytania naukowe, takie jak: "Co się stanie, gdy wyłożymy roztopiony śnieg do zamrażarki?" czy "Czy śnieg może mieć kształt?". To nie tylko rozwijało ciekawość naukową, ale również stymulowało logiczne myślenie.

 

W dniach 3 i 4 dzieci wyrażały swoją kreatywność podczas "Zimowych Dzieł", tworząc zimowe prace plastyczne. Następnie w dniu 4 przedszkolaki brały udział w "Zimowych Zawodach Sportowych", a popołudniem kształtowały ekoplastykę z rolek po papierze, tworząc urocze "Zimowe Drzewa" czy "Śnieżynki".

 

Na finałowy dzień przypadał "Dzień Bałwana", w którym dzieci zgłębiały tajniki lepienia bałwana. To było nie tylko radosne doświadczenie, ale także okazja do uczestnictwa w różnorodnych zajęciach przyrodniczych, matematycznych, językowych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Każda aktywność ćwiczyła spostrzegawczość, rozwijała umiejętność współpracy oraz małą motorykę.

 

Projekt "Zima" nie tylko dostarczył dzieciom wiedzy na temat zimy, ale także rozwijał ich umiejętności w różnych dziedzinach. W Creative Mind School w Piasecznie zimowa edukacja to nie tylko nauka, ale przede wszystkim niezapomniana przygoda pełna radości i wspólnego odkrywania.

Data dodania: 2024-02-06 12:16:46
Data edycji: 2024-02-06 12:37:40
Ilość wyświetleń: 126

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook