Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Dzień z Życia Przedszkola: Kolorowa Przygoda, Nauka i Zabawa!

Dzień z Życia Przedszkola: Kolorowa Przygoda, Nauka i Zabawa!

W Wirze Kolorów i Zabawy: Dzień z Życia Przedszkola

Każdy dzień w przedszkolu to magiczna podróż pełna radości, nauki i kreatywności. Przedszkole nie tylko pełni funkcję opiekuńczą, ale także staje się miejscem, gdzie maluchy odkrywają nowe możliwości i rozwijają się we wszystkich aspektach życia. Zerknijmy więc na typowy dzień w przedszkolu Creative Mind School w Piasecznie, w którym każda chwila jest wyjątkowa.

 

W kolorowym świetle poranka dzieci z kolorowymi plecakami wchodzą do przedszkola, gotowe na kolejną pełną przygód i odkryć podróż. Początkowy okres przywitania to chwila, gdy maluchy spotykają się z nauczycielami i przyjaciółmi, by wspólnie zacząć dzień. Krótka sesja zabaw swobodnych pozwala dzieciom na rozładowanie energii i integrację w nowym środowisku.

 

Następnie, podczas wspólnego śniadania w kolorowym ogrodzie, maluchy dzielą ze sobą wrażenia i rozmawiają o swoich planach na dzień. To nie tylko czas posiłku, ale również okazja do budowania relacji i rozwijania nawyków społecznych.

 

Po pysznym śniadaniu nadszedł czas na zajęcia dydaktyczne. Nauczyciele z pasją wprowadzają dzieci w świat liter, cyfr, kształtów i kolorów. Poprzez kreatywne metody nauczania dzieci uczą się nie tylko wiedzy, ale także rozwijają swoją ciekawość świata.

 

Po intensywnych zajęciach dydaktycznych nadszedł czas na swobodną zabawę. Dzieci wybierają spośród klocków, malowania czy czytania, rozwijając swoje zdolności manualne i kreatywność.

 

Obiad w przedszkolu to nie tylko posiłek, ale też okazja do nauki zdrowego odżywiania. Maluchy delektują się dwudaniowym obiadem, ucząc się, co jest korzystne dla ich zdrowia.

 

Popołudnie to czas na relaks. Terapie bajkowe, czytanie z elementami terapeutycznymi, budują emocjonalne więzi i rozwijają wyobraźnię. Zajęcia muzyczne i artystyczne pozwalają maluchom wyrażać siebie poprzez dźwięki i kolory.

 

Po obiedzie nadszedł czas na dodatkowe zajęcia. Yoga dla dzieci, warsztaty podróżnicze czy mali architekci to okazja do rozwijania zdolności fizycznych, kreatywnych i poznawczych maluchów.

 

Zajęcia dodatkowe to kulminacyjny moment dnia. Koncerty, mały inżynier czy inne specjalne atrakcje pozostawiają dzieci z uśmiechem na twarzy i pokazują, że nauka i zabawa idą w parze.

 

Podwieczorek to chwila, kiedy dzieci dzielą się swoimi wrażeniami z popołudniowych zajęć, a nauczyciele pytają o ich ulubione momenty dnia.

 

Na koniec dnia, kiedy rodzice odbierają swoje maluchy, krótka rozmowa z nauczycielami pozwala dowiedzieć się, co ciekawego działo się w przedszkolu. Dzieci opuszczają placówkę z bogatszym doświadczeniem i uśmiechem na twarzy, gotowe na kolejny dzień pełen przygód w fascynującym świecie przedszkola.

 

W przedszkolu dzień nie kończy się na nauce, ale staje się fascynującą przygodą, w której każde dziecko ma szansę odkrywania, rozwijania się i cieszenia się każdą chwilą. To miejsce, gdzie edukacja przeplata się z radością, a dzieci uczą się, że nauka może być prawdziwą przygodą.

 
 
Data dodania: 2024-01-25 12:55:35
Data edycji: 2024-01-25 13:01:27
Ilość wyświetleń: 62

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook