Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Dzień Książki w przedszkolu Creative Mind School!

Dzień Książki w przedszkolu Creative Mind School!

Dzień Książki w Creative Mind School - święto literackiej wyobraźni!

Dzień Książki w przedszkolu Creative Mind School stał się niezwykłą okazją do rozwijania miłości do literatury wśród najmłodszych. Tego dnia dzieci miały możliwość zanurzyć się w świat książek, poznając zarówno podstawowe informacje, jak i fascynujące ciekawostki na ich temat.

 

Od początku dnia przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, które miały na celu zbudowanie atmosfery wzajemnego wsparcia i zrozumienia. Wspólna praca i zabawa z książkami w roli głównej pozwoliły na lepsze poznanie siebie nawzajem oraz umocnienie więzi grupowych. Kolejnym punktem programu były zajęcia muzyczne. Te aktywności nie tylko wprowadziły element zabawy, ale również pomogły w rozwijaniu umiejętności rytmicznych i słuchowych.

 

Nie zabrakło również zajęć plastycznych, w trakcie których przedszkolaki miały okazję wykazać się kreatywnością, tworząc własne zakładki do książek. Była to doskonała okazja do rozwijania zdolności manualnych oraz wyobraźni. Proces tworzenia zakładek okazał się nie tylko edukacyjny, ale również przyniósł dzieciom wiele radości i satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy.

 

Kolejnym ważnym elementem Dnia Książki były zajęcia, które ćwiczyły współpracę oraz umiejętność wypowiedzi. Dzieci miały możliwość pracować w grupach, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat książek oraz wspólnie tworząc krótkie opowieści. Takie ćwiczenia były doskonałym sposobem na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz pracy zespołowej.

 

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również, jak powstaje książka – od pomysłu autora, przez proces pisania, aż po druk i dystrybucję. Przedszkolaki z fascynacją słuchały o poszczególnych etapach tworzenia książki, poznając zawód pisarza. Zajęcia te nie tylko dostarczyły wielu ciekawostek, ale również zainspirowały niektóre dzieci do marzeń o przyszłej karierze literackiej.

 

Dzień Książki w naszym przedszkolu Creative Mind School okazał się nie tylko wspaniałą zabawą, ale również cenną lekcją na temat literatury i procesu tworzenia książek. Przedszkolaki nie tylko zdobyły nowe informacje i umiejętności, ale również rozwijały swoje pasje i zainteresowania. Był to dzień pełen uśmiechów, radości i twórczego działania, który na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i wychowawców.

 

Takie dni tematyczne są doskonałym przykładem na to, jak można skutecznie łączyć edukację z zabawą, rozwijając jednocześnie umiejętności społeczne i intelektualne najmłodszych. Dzień Książki w Creative Mind School z pewnością zasłużył na miano wyjątkowego i inspirującego wydarzenia. Ten dzień z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz przedszkola, dla nas to doskonały sposób na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i rozwijanie w nich pasji do książek.

Data dodania: 2024-06-13 13:46:50
Data edycji: 2024-06-13 13:49:31
Ilość wyświetleń: 68

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook