Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Cykl zajęć dydaktycznych w naszym żłobku i przedszkolu!

Cykl zajęć dydaktycznych w naszym żłobku i przedszkolu!

Cykl zajęć dydaktycznych w żłobku i przedszkolu jest kluczowym okresem, który pomaga dzieciom przystosować się do nowego środowiska i rozpocząć swoją edukacyjną podróż. Zajęcia dydaktyczne zostały podzielone na:

 

  • Zajęcia dydaktyczne pt. "Nasze zasady grupowe";
  • Zajęcia dydaktyczne pt. "Magiczne zwroty";
  • Zajęcia dydaktyczne pt. "Co robimy w przedszkolu i żłobku?";
  • Zajęcia dydaktyczne pt. "Nasze przedszkole - sale, znaczki".

 

Zajęcia "Nasze zasady grupowe" w przedszkolu są ważnym elementem procesu budowania wspólnoty i kształtowania pozytywnego zachowania wśród dzieci. Owe zajęcia pomagają dzieciom zrozumieć, dlaczego zasady są ważne dla wspólnego funkcjonowania i uczą je szacunku wobec innych oraz rozwiązywania konfliktów w sposób pozytywny. To również pomaga w budowaniu silnej społeczności w przedszkolu, w której każde dziecko czuje się akceptowane i wspierane.

 

Zajęcia "Magiczne zwroty" w naszje placówce to kreatywny i interaktywny sposób na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i językowych u dzieci. Pomagają dzieciom rozwijać umiejętności komunikacyjne, uczyć się szacunku wobec innych i zrozumienia, jak słowa i zwroty mogą wpływać na nasze relacje z innymi. To także budowanie fundamentów dobrej komunikacji, które dzieci będą mogły wykorzystać przez całe życie.

 

Zajęcia "Co robimy w przedszkolu i żłobku?" są doskonałym sposobem na wprowadzenie dzieci do środowiska złobkowo-przedszkolnego i na pomoc w zrozumieniu im, czego mogą spodziewać się w trakcie swojego pobytu. Zajęcia "Co robimy w przedszkolu i żłobku?" pomagają dzieciom poczuć się bardziej komfortowo i pewnie w tymże środowisku. To także okazja do nawiązywania relacji z rówieśnikami i nauczycielem oraz do zrozumienia, że przedszkole to miejsce, gdzie mogą się bawić, uczyć i rozwijać przez zabawę i eksplorację.

 

Zajęcia "Nasze przedszkole - sale, znaczki" to interaktywna forma wprowadzenia dzieci w otaczające je przedszkolne środowisko. Celem tych zajęć jest zapoznanie maluchów z różnymi salami i obszarami w złobku i przedszkolu oraz zrozumienie, jakie znaczki i oznaczenia pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Zajęcia te mają na celu uczynienie dzieci bardziej świadomymi i komfortowymi w środowisku złobkowo-przedszkolnym. Pomagają dzieciom zrozumieć znaczenie znaczków i zasad, które obowiązują w różnych miejscach, oraz budują podstawy wiedzy o przedszkolu jako miejscu, gdzie można się bawić, uczyć i rozwijać.

 

Cykl pierwszych zajęć dydaktycznych w żłobku i przedszkolu ma na celu stworzenie przyjaznego i wszechstronnego środowiska, w którym dzieci mogą rozwijać się fizycznie, emocjonalnie, społecznie i intelektualnie. To również czas, w którym nauczyciele starają się dostosować podejście do indywidualnych potrzeb i zdolności każdego dziecka, wspierając je w eksplorowaniu świata i zdobywaniu nowych umiejętności.

 

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u.

 

Data dodania: 2023-09-19 12:16:10
Data edycji: 2023-09-21 13:18:03
Ilość wyświetleń: 183

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook