Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Creative Mind School: Twoje przedszkole integracyjne!

Creative Mind School: Twoje przedszkole integracyjne!

Integracyjne Przedszkole Creative Mind School: Indywidualne Drogi Rozwoju Dzieci

W dzisiejszym społeczeństwie coraz większą uwagę poświęca się różnorodności i potrzebom każdego dziecka, zwłaszcza tych z orzeczeniem, takich jak zespoły autystyczne czy inne zaburzenia rozwoju. Przedszkole Integracyjne Creative Mind School w Piasecznie jest wyjątkowym miejscem, które nie tylko dba o wszechstronny rozwój maluchów, ale również stawia na integrację dzieci z różnymi potrzebami.

 

Indywidualne Programy Terapeutyczne

Kluczową cechą działalności przedszkola Creative Mind School jest podejście oparte na indywidualnych programach terapeutycznych dla dzieci z orzeczeniem. Każde dziecko jest jednostką o unikalnych potrzebach i zdolnościach, dlatego też podejście terapeutyczne jest dostosowane do konkretnego malucha. Terapeuci specjalizujący się w różnych obszarach, takich jak terapia pedagogiczna, logopedyczna czy terapia sensoryczna, pracują nad rozwijaniem umiejętności każdego dziecka z dbałością o jego indywidualne potrzeby.

 

Wczesne Wspomaganie Rozwoju i Autyzm

Wczesne wspomaganie rozwoju (WWR) odgrywa niezwykle istotną rolę w pracy z dziećmi z różnymi wyzwaniami rozwojowymi. W przedszkolu Creative Mind School kładzie się duży nacisk na wczesne wykrywanie oraz intensywną terapię, szczególnie w przypadku dzieci z zespołami autystycznymi. Indywidualne podejście terapeutyczne, skupienie na komunikacji, interakcji społecznej i wsparcie emocjonalne są kluczowymi elementami pracy z dziećmi z autyzmem.

 

Indywidualne Podejście do Każdego Malucha

W naszym przedszkolu każde dziecko jest traktowane indywidualnie. Niezależnie od ewentualnych trudności czy różnic w rozwoju, każde z nich jest akceptowane i wspierane we własnym tempie i na własnych warunkach. Dzięki małym grupom zajęciowym, dzieci otrzymują większą uwagę i mają szansę rozwijać swoje umiejętności w sposób, który odpowiada ich potrzebom.

 

Podsumowanie

Przedszkole Integracyjne Creative Mind School w Piasecznie to miejsce, gdzie różnorodność jest celebrowana, a indywidualne potrzeby dziecka są priorytetem. Integracja, terapia oparta na indywidualnych programach oraz wsparcie dzieci z orzeczeniem, zwłaszcza w obszarze autyzmu czy wczesnego wspomagania rozwoju, stanowią fundament naszej działalności. To miejsce, w którym każde dziecko ma szansę na wszechstronny rozwój, otoczone troską i wsparciem doświadczonych terapeutów.

 

Przedszkole Creative Mind School to nie tylko placówka edukacyjna, ale także oaza zrozumienia i rozwoju dla każdego malucha, niezależnie od jego potrzeb i potencjału.

Data dodania: 2024-01-09 13:27:52
Data edycji: 2024-01-11 10:58:08
Ilość wyświetleń: 124

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook