Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Creative Mind School: Światowy Dzień Języka Angielskiego!

Creative Mind School: Światowy Dzień Języka Angielskiego!

Światowy Dzień Języka Angielskiego w Przedszkolu Creative Mind School!

Creative Mind School to przedszkole, które z pełnym zaangażowaniem dba o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Jednym z priorytetów placówki jest nauka języków obcych, w szczególności języka angielskiego. W związku z tym, w ostatnim czasie, obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego, który stał się doskonałą okazją do zorganizowania specjalnych zajęć dydaktycznych.

Podczas tego tematycznego dnia, prowadzonego przez naszą doświadczoną nauczycielkę, Ciocię Monikę, przedszkolaki miały możliwość zagłębić się w świat najpopularniejszego języka obcego na świecie. Ciocia Monika przygotowała dla dzieci mnóstwo interesujących aktywności, które nie tylko rozwijały umiejętności językowe, ale także dostarczały mnóstwo radości i zabawy.

 

Nauka przez zabawę

Dzień rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia na temat języka angielskiego. Dzieci dowiedziały się, że jest to język, którym posługuje się najwięcej ludzi na świecie jako drugi język oraz że jest kluczowy w wielu aspektach życia, takich jak nauka, biznes czy technologia.

Następnie przedszkolaki ćwiczyły podstawowe zwroty po angielsku. Dzięki interaktywnym grom i zabawom, dzieci szybko przyswajały zwroty takie jak "Hello", "Goodbye", "Thank you" czy "Please". Ciocia Monika wprowadzała nowe słowa i zwroty w sposób naturalny, co sprawiło, że dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i czerpały z nich wiele radości.

 

Muzyczne inspiracje z Super Simple Songs

Kolejnym punktem programu były ulubione piosenki z serii Super Simple Songs, które są niezwykle popularne wśród dzieci na całym świecie. Przedszkolaki śpiewały takie hity jak "Twinkle, Twinkle, Little Star" czy "The Wheels on the Bus", a towarzyszące temu ruchowe zabawy pozwalały na pełne zaangażowanie ciała i umysłu.

 

Magiczny świat książek

Kulminacyjnym momentem Światowego Dnia Języka Angielskiego była wspólna lektura książki w języku angielskim. Ciocia Monika wybrała jedną z ulubionych pozycji przedszkolaków - "Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?" autorstwa Billa Martina Jr. i Erica Carle'a. Dzieci z zapartym tchem słuchały, podziwiając kolorowe ilustracje i aktywnie uczestnicząc w czytaniu, powtarzając zwroty i odpowiadając na pytania dotyczące fabuły.

 

Nasze przedszkole - miejsce, gdzie język angielski jest priorytetem

Nasze przedszkole Creative Mind School priorytetowo podchodzi do nauki języka angielskiego. Regularne zajęcia językowe prowadzone są w sposób innowacyjny i dostosowany do potrzeb najmłodszych. Nauczyciele, tacy jak Ciocia Monika, dbają o to, aby dzieci nie tylko uczyły się nowych słów i zwrotów, ale również aby rozwijały umiejętności komunikacyjne i budowały pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym.

 

Podsumowanie

Światowy Dzień Języka Angielskiego w  Creative Mind School był nie tylko dniem pełnym nauki, ale także wspaniałą przygodą dla naszych przedszkolaków. Dzięki zaangażowaniu Cioci Moniki, dzieci miały możliwość poznania podstaw języka angielskiego w sposób przyjemny i angażujący. To wydarzenie pokazuje, jak ważne jest wczesne wprowadzanie języka angielskiego do edukacji, co w przyszłości z pewnością przyniesie wiele korzyści naszym małym uczniom.

Data dodania: 2024-05-16 14:08:24
Data edycji: 2024-05-16 14:18:04
Ilość wyświetleń: 49

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook