Kliknij tu by sprawdzić bogatą ofertę placówek Creative Mind School! W przypadku zainteresowania zapisem zapraszamy do kontaktu, który znajduję się poniżej!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

''Bajeczny koncert'', czyli muzyczne spotkanie z Papaja KIDS!

''Bajeczny koncert'', czyli muzyczne spotkanie z Papaja KIDS!

W ostatnim tygodniu w murach przedszkola Creative Mind School na ul. Warszawskiej oraz ul. Żeromskiego gościliśmy kadrę Papaja KIDS, którzy przyjechali do dzieci z pierwszym, z dzisięcu koncertów edukacyjncyh w nadchodzącym roku szkolnym, koncerty obywają się raz w miesiącu.

 

Papaja KIDS to kadra, na którą składają się doświadczeni muzycy i animatorki, którzy z przyjemnością i z humorem wprowadzają dzieci w świat muzyki.

 

Ich wizyta to spotkanie z muzyką na najwyższym poziomie. Specjalnością Papaja KIDS są ponadczasowe piosenki zespołu Fasolki, Majki Jeżowskiej, Natalii Kukulskiej czy utwory z filmu Akademia Pana Kleksa, wykonane w nowoczesnych aranżacjach.

 

Papajowy repertuar to także współczesne dziecięce przeboje oraz klasyki muzyki rozrywkowej zagrane w oryginalny sposób.

 

W trakcie występów dbają o rozwój językowy dzieci, dlatego nie zapominają o piosenkach w języku angielskim i hiszpańskim.

 

Aspekt edukacyjny koncertów jest dla nich bardzo ważny. Podczas ich spotkań, dzieci poznają instrumenty muzyczne oraz nowoczesne metody tworzenia muzyki. Korzystają z looper'a oraz efektu wokalowego. Na żywo tworzą i nagrywają dźwięki oraz głosy.

 

Tematyka koncertów jest dostosowana do kalendarza wydarzeń ze świata, tak by dzieci oprócz wiedzy muzycznej, razem z nimi poznawały świat. Aby pobudzić wyobraźnię oraz wyćwiczyć umiejętność zapamiętywania i skupienia, dzieci odpowiadają na pytania oraz rozwiązują zagadki, do których odpowiedzi znajdują się w prezentowanych przebojach.

 

Całość dopełniają oryginalne, ręcznie robione rekwizyty związane z charakterem wydarzenia. Na każdy koncert przyjeżdżają z własnym sprzętem nagłośnieniowym, w którego skład wchodzą: kolumna, mikser, mikrofony, efekt wokalowy oraz statywy.

 

Pierwszym koncertem był koncert pt. "Bajeczny koncert", czyli muzyczne spotkanie z postaciami z bajek. Jas sami piszą: Postacie z bajek to nasi pierwsi przyjaciele, którzy kreowali i tworzyli nasz świat wyobraźni. Wspólnie z nimi poszukiwaliśmy dobra, walczyliśmy ze smokiem, zdobywaliśmy tajemnicze krainy. Bohaterowie naszego dzieciństwa, z którymi wiążemy miłe beztroskie chwile. Skoro to nasi bohaterowie, przyjaciele z dzieciństwa, to dlaczego nie zorganizować im koncertu połączonego z dobrą zabawą. W programie przewidziane było:

  • Dzieci wspólnie ze swoimi ulubionymi bohaterami, przemierzali niebezpieczną drogę, pokonując w rytmie muzyki przeszkody.
  • Za pomocą muzycznej łamigłówki otworzyli tajemnicze pudełko, w którym znajdowały wskazówki do dalszej zabawy.
  • Po piosenkach przy pomocy "klaskomierza" dzieci wiebierały najlepszego bohatera bajki.

Krótka relacja poniżej, więcej znajdą Państwo na naszych stronach Facebook tu tu.

 

Zapraszamy również do sprawdzenia innych zajęć z naszej oferty.

Data dodania: 2023-09-12 15:05:47
Data edycji: 2023-09-26 12:08:15
Ilość wyświetleń: 276

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, ul. Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, ul. Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook