Sprawdź bogatą ofertę placówek Creative Mind School i zapisz swoją pociechę do nas jeszcze dziś! Kontakt poniżej!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

''Bajeczny koncert'', czyli muzyczne spotkanie z Papaja KIDS!

''Bajeczny koncert'', czyli muzyczne spotkanie z Papaja KIDS!

W ostatnim tygodniu w murach przedszkola Creative Mind School na ul. Warszawskiej oraz ul. Żeromskiego gościliśmy kadrę Papaja KIDS, którzy przyjechali do dzieci z pierwszym, z dzisięcu koncertów edukacyjncyh w nadchodzącym roku szkolnym, koncerty obywają się raz w miesiącu.

 

Papaja KIDS to kadra, na którą składają się doświadczeni muzycy i animatorki, którzy z przyjemnością i z humorem wprowadzają dzieci w świat muzyki.

 

Ich wizyta to spotkanie z muzyką na najwyższym poziomie. Specjalnością Papaja KIDS są ponadczasowe piosenki zespołu Fasolki, Majki Jeżowskiej, Natalii Kukulskiej czy utwory z filmu Akademia Pana Kleksa, wykonane w nowoczesnych aranżacjach.

 

Papajowy repertuar to także współczesne dziecięce przeboje oraz klasyki muzyki rozrywkowej zagrane w oryginalny sposób.

 

W trakcie występów dbają o rozwój językowy dzieci, dlatego nie zapominają o piosenkach w języku angielskim i hiszpańskim.

 

Aspekt edukacyjny koncertów jest dla nich bardzo ważny. Podczas ich spotkań, dzieci poznają instrumenty muzyczne oraz nowoczesne metody tworzenia muzyki. Korzystają z looper'a oraz efektu wokalowego. Na żywo tworzą i nagrywają dźwięki oraz głosy.

 

Tematyka koncertów jest dostosowana do kalendarza wydarzeń ze świata, tak by dzieci oprócz wiedzy muzycznej, razem z nimi poznawały świat. Aby pobudzić wyobraźnię oraz wyćwiczyć umiejętność zapamiętywania i skupienia, dzieci odpowiadają na pytania oraz rozwiązują zagadki, do których odpowiedzi znajdują się w prezentowanych przebojach.

 

Całość dopełniają oryginalne, ręcznie robione rekwizyty związane z charakterem wydarzenia. Na każdy koncert przyjeżdżają z własnym sprzętem nagłośnieniowym, w którego skład wchodzą: kolumna, mikser, mikrofony, efekt wokalowy oraz statywy.

 

Pierwszym koncertem był koncert pt. "Bajeczny koncert", czyli muzyczne spotkanie z postaciami z bajek. Jas sami piszą: Postacie z bajek to nasi pierwsi przyjaciele, którzy kreowali i tworzyli nasz świat wyobraźni. Wspólnie z nimi poszukiwaliśmy dobra, walczyliśmy ze smokiem, zdobywaliśmy tajemnicze krainy. Bohaterowie naszego dzieciństwa, z którymi wiążemy miłe beztroskie chwile. Skoro to nasi bohaterowie, przyjaciele z dzieciństwa, to dlaczego nie zorganizować im koncertu połączonego z dobrą zabawą. W programie przewidziane było:

  • Dzieci wspólnie ze swoimi ulubionymi bohaterami, przemierzali niebezpieczną drogę, pokonując w rytmie muzyki przeszkody.
  • Za pomocą muzycznej łamigłówki otworzyli tajemnicze pudełko, w którym znajdowały wskazówki do dalszej zabawy.
  • Po piosenkach przy pomocy "klaskomierza" dzieci wiebierały najlepszego bohatera bajki.

Krótka relacja poniżej, więcej znajdą Państwo na naszych stronach Facebook tu tu.

 

Zapraszamy również do sprawdzenia innych zajęć z naszej oferty.

Data dodania: 2023-09-12 15:05:47
Data edycji: 2023-09-26 12:08:15
Ilość wyświetleń: 38

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak
godło Polski - link do strony głównej
Creative Mind School
Creative Mind School

05-500 Piaseczno, Stefana Żeromskiego 13

05-500 Piaseczno, Warszawska 30/5,6

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook
Facebook